شهرک ویلایی داربن

با نام و یاد خداوند متعال

و طلب یاری و استعانت از او که سر چشمه ی همه علوم و دانستنی های بشر بوده و هم اوست که چراغ راه و راهنمایی انسان در گذر از این راه طولانی و گاه تاریک و شگرف می باشد .

دوست و هم وطن عزیزم سلام : شمایی که در صدد تهیه یا خرید ملک در منطقه شمال کشور (بخصوص غرب مازندران که چون نگین انگشتری بر این سبزینه فیروز فام  شمالین کشور عزیزم ایران به زیبایی خود نمایی می نماید ) می باشید .

مسلماً برای نیل به این مقصود یا به سراغ املاک ساخته شده رفته یا با تهیه زمین در نقطه ای مناسب در صدد ساخت بنایی دلخواه و درشأن خود بر می آیید که مطمئناً روش دوم عالمانه اقتصادی و بهینه تر می باشد .چرا که محصول نهایی با دقت عمل در انتخاب زمین و بکارگیری نیروهای متخصص و عالم در این عرصه نسبت به روش اول از کیفیت  بالاتری برخوردار خواهد بود.

مجموعه خانواده دلتا (متشکل از همکاران و نیروهای متخصص متعهد وبا تجربه ای بالغ بر20سال در امر ساخت و انتخاب مکان ساخت یا سرمایه گذاری ) بستری ایده آل و مطمئن در راه نیل  به این هدف می باشد .

مجموعه ویلایی داربن در حومه جنوبی شهر ساحلی نور (و به طبع دریای خزر )که در منطقه سرسبز و جنگلی داریجار واقع شده یکی از پیشنهادات و پروژه های درحال ساخت خانواده دلتا می باشد .

این مجموعه که از20 الی 25 دستگاه ویلایی لوکس و مدرن تشکیل گردیده مجهز به سایت نگهبانی و مدیریت بروز ، المان ورودی بسیار زیبا متشکل از پارکینگ فضای سبز و آب نماهای متعدد فضای ورزشی چند منظوره (با امکان انجام بازیهای فوتبال .بسکتبال .والیبال . تنیس و بدمینتون .)

فضای بازی کودکان و خردسالان در حصاری از چوب و آجر با طراحی زیبا و منحصر به فرد با حداکثر چشم انداز منطقه می باشد که با سیستم مونیتورینگ (مجهز به دوربینهای محیطی )حفاظت می گردد.

پروژه داربن در زمینی به مساحت تقریبی ده هزار متر مربع درحال ساخت بوده و در امر ساخت و طراحی ، مجموعه نکات ذیل به شکلی خاص مورد توجه قرار گرفته است .

1-انتخاب مکان سایت در منطقه ای جنگلی با چشم اندازهای بسیار زیبا و دلپذیر در نزدیکی دریای خزر

2-توجه به جا نمایی و سطح اشغال بناها و چینش ویلا ها به شکلی که بیشترین دید و چشم انداز برای هر ویلا بدست آید( دید 360 درجه برای هر ویلا )

3-توجه به تحکیم بستر ی فوق العاده درسطح زیرین بناهای درحال ساخت از دیوارهای پیرامونی و المان ورودی مجموعه گرفته تا ویلاها (استفاده از سنگهای آهکی در اجرای زیرساخت ها )

4-قطع ارتباط کف و فوندانسیون با سازه اصلی به جهت عدم نفوذ نم و رطوبت از کف به سازه اصلی (با مواد و متریال بروز )

5- تعریف شهرک ویلایی برای ساخت این مجموعه و در نتیجه حصول امنیت و رفاه و آسایش بیشتر با در نظر گرفتن امکانات ورزشی و سرگرمی، فضای بازی کودکان ، آب نما و فضای سبز در کل آنچه که با بزاعت موجود می توان برای این مجموعه فراهم آورد .

6-توجه به طراحی ویلا ها به شکل تیپ با تبعیت از یک هارمونی زیبا و مدرن و توأمان دقت نظر بسیار در طراحی پلان معماری هر ویلا به شکلی که بتوان با حفظ شکل و فرمت کلی یک ویلا مدلهای مختلف پلان داخلی را برای آن در نظر گرفته و تغییر و تبدیل لازمه را لحاظ نمود.

7-توجه به طراحی اقلیمی به عنوان مثال در نظر گرفتن جهت و راستای کج بارانهای موسمی  و محلی و سمت و سوی وزش بادهای موافق و نا موافق به شکلی که بناهای احداثی کمترین تاثیر پذیری منفی را از عوامل فوق داشته باشند .

8-آینده نگری و پیش بینی کلیه مسائلی که درحال و آینده چه در زمینه ساخت و چه در مورد استفاده بعدی  این مجموعه را نسبت به موارد مشابه به بهترین شکل ممکن برتری داده که می توان در این راستا به جا نمایی مناسب ویلا ها ، استفاده حداکثری از مناظر طبیعی منطقه در طراحی پلان معماری ویلا ها ، ساخت مکان ورزشی و تفریحی و فضای بازی کودکان ، طراحی ویژه نما پلان و سازه هر ویلا توجه وافر به عوامل طبیعی در طراحی اقلیمی ، عقب نشینی سایت ورودی مجموعه با محاسبه حریم 22 متر برای راه روستایی و دقت نظر بسیار در تنظیم مفاد اساسنامه داخلی مجموعه در ارتباط با ساخت و استفاده بعدی از مجموعه را نام برد.

ارزش افزوده حاصل از طراحی و ساخت این مجموعه از موارد ی است که کمتر کسی می تواند پس از  آشنایی و اطلاع از آن به راحتی از کنارش بگذرد و آنرا نا دیده بگیرد . 

تصاویر سه بعدی معماری شهرک  :

 

ویلا تیپ A :

 

 

 

 

ویلا تیپ B :

 

 

 

 

ویلا تیپ C :

 

 

 

ویلا تیپ D :

 

 

 

زمین بازی شهرک :

 

 

 

دفتر نگهبانی و مدیریت شهرک :

 

 

 

موقعیت مکانی شهرک :